hlavicka.jpg, 23kB


»   JAK OBJEDNAT


»   PROVOZNÍ DOBA

Pondělí - Pátek    7 - 19
Sobota - Neděle    9 - 19
Státní svátky    ZAVŘENO

»   KAM JEZDÍME?»   Plnírna PB Rájec u Zábřehu na Moravě

Naše společnost ve své vlastní plnírně nabízí kvalitní propan butan za nejnižší možné ceny, dále pak prodej PB lahví všech dostupných formátů.

Prodej probíhá obvykle výměnným způsobem, ale pokud si zákazník přeje naplnění / doplnění své lahve, jsme toto schopni zajistit do druhého dne. Cena je účtována dle platného ceníku nebo sazbou pro doplnění za kg. (Na počkání lahve nedoplňujeme).

PB lahve v naší plnírně jsou plněny výhradně směsí kvalitativně odpovídající platné legislativě
(ČSN EN589).
Poměr propanu a butanu se však liší v závislosti na ročním období na:


  • Zimní směs – 60% propan / 40% butan
  • Letní směs – 40% propan / 60% butan

Směs je připravena již dodavatelem propan butanu, tak aby kvalitativně vyhověla požadavkům určitého ročního období.


Základní typy lahví:


  • 2kg – kempinková láhev, jejichž předností je dobrá manipulovatelnost a skladnost, tento obal je především oblíben chataři a chalupáři, ale lehce se uplatní i v domácnosti. Spotřebič se ve většině případů montuje přímo na láhev bez regulátoru (vařič, lampa, zářič)
  •  
  • 5kg – láhev používaná především v panelových domech bez rozvodu zemního plynu (odpovídá povolenému množství) a také oblíbená v karavanech a obytných přívěsech. Předností je hmotnost kolem 10kg včetně náplně což umožňuje snadnou manipulaci
  •  
  • 10kg – nejoblíbenější formát lahve určený pro mnohostranné použití, díky svému využitému obsahu je tento typ lahve řešením pro lokální topení, vaření v domácnosti či na chatě. Dále je tento typ lahve preferován příležitostnými prodejci (prodejní stánky) jako praktický a skladný zdroj energie na vytápění a vaření
  •  
  • 33kg – láhev používaná zejména pro potřeby podnikatelů v gastronomii, stavebnictví. Tato láhev je preferována pro svoji kapacitu

Plnění každé láhve na naší plnírně podléhá nejpřísnějším kontrolním mechanismům. Každá láhev je před plněním odborně posouzena a po naplnění několika procedurami testována. Po naplnění je láhev vybavena bezpečnostním uzávěrem (matice s těsněním), která zaručuje maximální bezpečí při selhání ventilu z důvodu špatné manipulace či pádu láhve zabránění úniku PB.

Důležitým prvkem je těsnění uzávěru , což ne každý prodejce řeší. Bez kvalitního těsnění je účinnost těchto bezpečnostních prvků nulová!

PB lahve určené pro vytápění a vaření fungují na principu odparu plynné fáze PB z kapalné fáze. Odparem plynné fáze vzniká směs jenž velmi dobře hoří.


Statistika      Webmail      GDPR      Mapa webu      Přihlášení   © 2009 Havelka Jan